Japonų kaligrafija. Bambuko sumi-e tapyba

Į Kauno zen studiją grįžta Marija Šimanskaitė su japonų kaligrafija, sumi-e technika – pirmą kartą vyks medžių tapyba, taip pat kaligrafiškai užrašysime savo vardą, o kūrybą paženklinsime japoniškais antspaudais.
 
Japonų Šintoizme (shintō, 神道 „dvasių ar dievybių kelias“) tikima, kad šventos dvasios (jap. kami) apsigyvena medžiuose, kai jis sulaukia daugiau nei 100 metų. Medžių dvasios vadinamos kodama – manoma, kad panorėjusios gali pasirodyti ir žmogaus, ir žvėries pavidalu. Šventyklų teritorijose augantys šventi medžiai pažymimi ritualinėmis shimenawa virvėmis, prie tokių medžių žmonės sustoja atiduodami pagarbą – nusilenkia, suploja.
 
Sumi-e (jap. 墨絵„tušas ir paveikslas“) ir Shodō (jap. 書道„rašyba ir kelias“) – tai monochrominė arba jai artima tapyba ant ryžių popieriaus švelniomis, vandeniu atskiestomis spalvomis. Du tūkstančius metų menanti technika atsirado Kinijoje, vėliau atkeliavo į Japoniją.
 
Pagrindinės sumi-e ir kaligrafijos darbo priemonės, dar vadinamos „Keturiomis brangenybėmis“, liko nepakitusios iki šių dienų. Tai teptukas (jap. fude), tušo plytelė (jap. sumi), rankų darbo popierius (jap. washi), indas tušui trinti (jap. suzuri).
 
Svarbiausia visų jų savybė – ypatingas jautrumas.
 
Užsiėmimo metu susipažinsite su tradicinės japonų tapybos technikos sumi-e ir Shodō (jap. 書道„rašyba ir kelias“) kaligrafijos principais, specialiomis tapymo priemonėmis, bei įvairių medžių (bambuko, klevo, liepos, pušies, eglės, kedro ir kt.) tapymo ypatumais ir skirtingais stiliais.
 
Taip pat, renginio metu kaligrafiškai užrašysite 木 ( ki; moku, boku – medis), 栄 (ei; saka-, ha-; – gerovė, klestėjimas, garbė) hieroglifus. Bei savo vardą japonų skiemenine rašto sistema katakana ir papuošite savo kūrinius raudonu antspaudu.
 
Užsiėmimą ves Marija Šimanskaitė – daugelį metų besidominti Rytų kultūra, japonų sumi-e tapyba ir kaligrafija, kartu su mama, dailininke Dalia Dokšaite privačių Japonų kultūros namų įkūrėja ir japoniško sodo Sei Shin en Vilniuje prižiūrėtoja.
 
KADA? Lapkričio 17 d. (sekmadienis) 13 val. Trukmė apie dvi-pustrečios val.
KUR? Kaunas, DROBĖS FABRIKAS (Drobės g. 62, Kaunas).
KIEK? 27 eu. (Į kainą įskaičiuotos visos priemonės, mokymai).
Turėkit patogią aprangą, kuri nevaržytų tapant sėdėti ant pagalvėlių.
Būtina registracija, vietų labai ribotai!

Pro pagrindinį pastato įėjimą einame iki laiptų, lipame į ketvirtąjį (IV) aukštą. Pradarę stiklines duris iškart sukame į dešinę ir einame koridoriumi iki senų medinių durų. Greta jų – užrašas „Zen”. Pasilikę batus spintoje, lipame siaurais laipteliais į salę.
Turėkite patogią sėdėjimui ant pagalvėlių aprangą, šiltas kojines.

___
Viber, whatsapp, tel. + 370 657 84499.
Tohaku Hasegawa piešinys