UOSLĖS TRENIRUOTĖ ir KVAPŲ PUOTA!

Vasarą ore gamtos kvapai tvyro kasdien, o šį kartą kviečiame tyrinėti žmogaus vaizduotės sukonstruorus aromatus mūsų saviraiškai ir …. vynui!

Vyninkystė ir parfumerija žmoniją lydi jau beveik 5000 metų. Tai – vieni seniausių kultūros ir hedonizmo reiškinių. Persipindami, vienas kitą reikšmingai papildydami, vynas ir kvepalai visada žadino žmonių fantaziją ir pojūčius. 

Treniruoti uoslę, pažinti, „smegenų bibliotekoje” užfiksuoti ir suklasifikuoti kuo daugiau aromatų siekia ir parfumeriai, ir vyno profesionalai. O antropologai ir neurologai teigia, kad naujų kvapų pažinimas ir įvardinimas plečia žodyną bei suvokimo ribas ir padeda atitolinti atminties degradaciją.

KVAPŲ PUOTOS metu degustuosime, pažinsime, įvardinsime, dekonstruosime visą eilę retų, netikėtų kvepalų, atvykusių tiesiai iš autorių laboratorijų. Taip pat tyrinėsime somelje (vyno žinovų) uoslei tobulinti skirtą vyno aromatų rinkinį ir pažinsime sudėtingą vynų identifikavimo pagal kvapą procesą.

Išgirsime ir įvertinsime intriguojančias įžvalgas iš amerikiečių žurnalistės ir bestselerių autorės Biancos Bosker (Bianca Bosker) knygos „Cork Dork” („Kamščio nunešti”) apie vyno kultūrą, somelje profesiją ir uoslės reikšmę vyno aplinkoje.

Tokioje gausioje uoslės puotoje būtinai reikalingas gidas! Nepasiklysti tarp aromatų padės parfumerijos kultūros edukatorė, meninių kvepalų prekių ženklų prodiuserė Edita Vigelytė.

 
Pažinsime kvepalus iš Ukrainoje, Prancūzijoje, Britanijoje ir kitur įsikūrusių parfumerijos profesionalų kūrybinių studijų. Patikusius
aromatus bus galimybė įsigyti renginio metu. 
 
REGISTRACIJA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrgM0J45V67k4mmvnZKqwD6gJeeUt2apDbI_C2MqXjd2bM8A/viewform
KAINA: 15EUR
DATA: Liepos 4d.
LAIKAS: 17:00