„Drobės fabrike“ atidaryta atvira meno galerija – lankytojai kviečiami į pirmąją parodą

Industriniame verslo centre Drobės fabrikas” atidaryta atvira meno galerija – čia tuščias sienas spalvomis pirmieji užpildė Žanetos Šalavėjienės vadovaujamos tapybos studijos ART’yn darbai.

Idėja atverti bendras erdves menui kilo jau seniai ir džiaugiamės galėdami pristatyti pirmąją parodą. Drobės fabriko erdvės sukurtos menui ir įvairiems meniniams projektams, todėl čia laukiami visi, norintys parodyti savo kūrybą ir su ja supažindinti aplinkinius. – kalbėjo Drobės fabriko projektų vadovė Rima Čivaitė.

 

Paroda – jungtinė

Tapybos studija ARTyn jau 8 metus apjungia meno mėgėjus, kurie atrado saviraiškos būdą per tapybą ir tai tapo neatsiejama jų laisvalaikio dalimi. Kovo 5 dieną atidaryta paroda yra jungtinė ir sukurta skirtingų autorių. Paroda žavi įvairumu, o dėmesingai atrinkti darbai yra skirtingo stiliaus  nuo realizmo iki abstrakcijos. Būtent todėl kiekvieno žanro mėgėjas parodoje ras kažką įdomaus. Meno mėgėjai norimus darbus galės įsigyti.

Parodos dalyviai: Brigita Čapkauskaitė, Kristina Abromaitė, Laura Grieštaragytė, Rūta Ozerenskienė, Rimantė Lydytė, Elena Karpenko. Studijos vadovė ir parodos kuratorė Žaneta Šalavėjienė. 

Paroda vyks iki balandžio 3 d., „Drobės fabriko“ 3-iame aukšte.

Daugiau informacijos: noriutapyti@gmail.com,  +37067770752

 

Apie meną, Drobės fabriką“ ir artimiausius renginius

 

Kultūrinis gyvenimas Lietuvoje ypač klesti, čia netrūksta talentingų menininkų ir kultūros atstovų. Vis daugiau žmonių domisi menu ir nori patys išmokti tapyti. Kaip pati tapybos studijos ARTyn įkūrėja Žaneta Šalavėjienė teigia, menas skinasi kelią į žmonių širdis, jie trokšta naujų potyrių ir mato tai ne tik kaip hobį, bet ir verslą. Pakalbinome studijos ARTyn įkūrėją Žanetą Šalavėjienę norėdami plačiau sužinoti apie jos aistrą menui,  ir artimiausius renginius.

Jūsų tapybos studija įsikūrusi Drobės fabrike, kaip atradote šią vietą ir kas labiausiai Jus čia žavi?

Tapybos studijai ieškojau išskirtinių, jaukių patalpų, kur kiekvienam būtų malonu pabūti, atsiriboti nuo kasdienių problemų ir skirti laiko sau. Drobės erdvės puikiai tam tinka. Ne tik tapybos pamokos,  kurios trunka po 3 valandas pralekia nepastebimai, bet vis populiarėja asmeninės šventės su tapyba. Ir Drobės fabriko aplinka – raudonų plytų ir betono sienos su dideliais langais – suteikia studijai nepakartojamą atmosferą. Čia norisi būti ir laikas pralekia akimirksniu.

Kaip kilo idėja eksponuoti paveikslus atvirose Drobės fabriko erdvėse?

Per ilgus darbo metus susiformavo nemaža atsidavusi tapybai bendruomenė, todėl savo darbų parodas rengiame nuolat ir nuolat vyksta paieška tam tinkamų erdvių, kur kuo daugiau žmonių galėtų pamatyti mūsų darbus. Labai malonu,  kai parodose apsilankę meno srities profesionalai nepagaili gražių žodžių ir galime jaustis įvertinti. Drobės fabriko erdvė tam puikiai tinka. Modernumas, švarios baltos ir pilkos betoninės spalvų derinys puikiai suteikia galimybę atsiskleisti tapybos grožiui ir esmei.

Kaip atradote tapybą ir ar žmonės lengvai prisijaukina meną, tapybą?

Visi mes nuo vaikystės mėgstame piešti. Laikui bėgant dėl įvairių priežasčių šį pomėgį palikdavome praeityje, priskiriami tik vaikams ir profesionalams. Dabar požiūris stipriai keičiasi. Kiekvienas gali tapyti, reikia tik turėti tam norą. Dažų terapija labai greitai užburiantis ir įtraukiantis procesas.

Organizuojate meno keliones ir įvairius renginius – kokie bus artimiausi renginiai ir kaip galima apie juos sužinoti?

Kuo daugiau skiri laiko šiam pomėgiui, tuo labiau norisi gilintis į meną. Laikui bėgant tarsi pajunti alkį menui. Ši sritis yra labai plati, kuo daugiau giliniesi, tuo, rodos, mažiau žinai. Dirbant imi suvokti, kiek gražių ir neįkainojamai vertingų kūrinių egzistuoja plačiame pasaulyje. Būtent todėl vykstame ir į tapybos stovyklas, lankome skirtingas šalis siekiant pamatyti didžiuosius pasaulio meno šedevrus. Jau kartu su nariais aplankėme Barseloną, Romą. Šiuo metu birželio mėnesį planuojama tapybos plenero stovykla Lietuvoje ir kultūrinė, poilsinė kelionė į  pietinę Italiją. Keliauti su mumis gali visi, neabejingi grožiui ir menui. Daugiau informacijos tapybos studijos ART’yn organizuojamus renginius galite rasti facebook puslapiuose: ARTyn tapybos studija, Kelionių draugės.