Yra kelių kategorijų žmonės:
- Vieni teigia, kad jie turi sezoninę depresiją;
- Kiti teigia, kad turi depresiją.
Tad, iš esmės, būtų naudinga pasigilinti ir pradėti susigaudyti tarp šių sąvokų skirtumo. Konsultuojantis su psichiatrais dėl sezoninės depresijos simptomų, pastebėjau, kad vieni iš jų pritaria sezoninei depresijai, o kiti teigia, kad depresija sergama arba nesergama, nepaisant nuo metų laikų sezono, tačiau pastebima, kad pavasarį bei rudenį naujų susirgimų atvejų ar atkričių padaugėja. Plačiau apie depresiją pasiskaityti kviečiu nuorodoje https://www.solve.lt/depresija
Pagrindiniai depresijos požymiai:
Staigus nuotaikų svyravimas;
Nuolatinis liūdesio ar beviltiškumo jausmas;
Jaučiamas nuolatinis miego trūkumas;
Ryte atsikėlę jaučiatės vis tiek pavargę ir nei kiek nepailsėję;
Dirglumas, irzlumas;
Nemiga arba priešingai miego perteklius;
Suletėję judesiai ir kalba;
Sunku koncentruoti ar ilgiau išlaikyti dėmesį;
Mintys apie savižudybę arba aktyvus plano sudarymas apie savo gyvybės nutraukimą.
VISADA PRISIMINK, KAD TU NESI VIENAS, VISAI ŠALIA YRA PALAIKYMAS, TIK IŠDRĮSK PAPRAŠYTI PAGALBOS
Norinti rudenį išvengti sezoninės depresijos simptomų, reikia pradėti tuo rūpintis jau vasaros pabaigoje. Trumpėjant dienom, ilgėjant vakarams ir naktims, žmogaus organizmas pradeda gaminti mažiau seratonino bei dopomino, todėl papildomas papildų vartojimas yra būtinas, siekiant apsisaugoti nuo blogos emocinės bei fizinės savijautos. Visada yra rekomenduojama kreiptis į Savo šeimos gydytoją, pasidaryti išsamius kraujo tyrimus ir suvartoti trūkstamus papildus, kad išvengti rimtesnių sveikatos sutrikimų.
Taip pat, moksliniais tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas gerina žmogaus emocinę būseną ir netgi iki 30% sumažina riziką susirgti depresijos ar nerimo sutrikimais. Tad itin rekomenduojama pasirūpinti judėjimu ir mankštomis sėslesniu sezono laikotarpiu.
O kaip patys puikiai žinome, Drobės Fabrike gausu renginių bei mankštų, kurių dėka galime ir fiziškai išsijudinti bei pasikrauti geromis emocijomis (po 20 min., aktyvaus judėjimo, organizmas pradeda gaminti dopominą – vienas iš laimės hormonų).
Nepamirškite pasirūpinti sveika ir subalansuota mityba! Venkite pridėtinio cukraus, kuris sukelia staigius energijos pliūpsnius ir kritimus. Nepamirškite, kad visuomet galima pakeisti natūraliu cukrumi, kurio randama vaisiuose, daržovėse ir kituose maisto produktuose.
Malonių veiklų įgyvendinimas. Nepamirškime, kad nors ir oras gali būti subjuręs, tačiau visuomet vertėtų pasirūpinti pritaikyta apranga orui ir pabūti gryname ore bent 20 minučių per dieną. Tai gerina smegenų veiklą ir atsitraukimas nuo darbų tampa produktyvesnis.
Disciplinos turėjimas padeda išlaikyti ritmiškumą ir stabilumą tiek emociniame pasaulyje, tiek fiziniame kūne.
Linkiu visiems būti sveikiems ir fiziškai aktyviems ir kad nemalonios situacijos Jus aplenktų.
Jeigu jaustės, kad norite susipažinti ir nežinote ar Jums reikia lankytis terapiniuose užsiėmimuose, mielai kviečiu 20 min. nemokamam pokalbiui susiderinus laiką iš anksto!
Skambinti ar rašyti sms žinutę telefonu: 865688760
linkėjimai,
Agnė