Ar aplinka turi įtakos darbuotojų produktyvumui?

Praėjo tie laikai, kai verslų savininkai labiau koncentravosi į finansinius tikslus, nei į tai, kas juos padeda realizuoti. Vis aiškiau ir garsiau kalbama, kad kur kas geresnių rezultatų pasiekia tos įmonės, kurios rūpinasi savo darbuotojų gerove.

Galbūt ir jūs ne kartą pastebėjote, kad daugiau entuziazmo ir kūrybinių idėjų kyla jaukioje ir jums priimtinoje aplinkoje? Tačiau aplinkos estetika viena iš daugelio sudedamųjų dalių.

Pagrindiniai faktoriai, nuo kurių priklauso darbo kokybė

Išskiriami šie esminiai, darbo kokybei įtakos turintys kriterijai:

– apšvietimas;

– tinkama patalpų temperatūra;

– kokybiškas vėdinimas;

– ergonomiška darbo vieta;

– erdvė, skirta darbui ir poilsiui;

– interjero estetika;

– triukšmingumo lygis.

Darbo aplinka, kurioje kasdien praleidžiame daug laiko, turi atitikti visas sąlygas sveikatos ir motyvacijos palaikymui. Prastas ir netinkamas apšvietimas gadina akis, gali suprastėti regėjimas, taip pat yra didesnė tikimybė padaryti daugiau klaidų. Per didelė ar per maža temperatūra neleidžia susikaupti, todėl mikroklimatas darbo vietoje taip pat labai svarbu. Nepatogi ir neergonomiška darbo vieta ilgainiui gali sukelti neigiamą poveikį sveikatai.

Drobės fabrikas pasirūpino jūsų darbo aplinka

Atnaujinant istorinį Drobės fabriką ir pritaikant verslo centro funkcijoms, buvo pasitelktos naujausios darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų rekomendacijos, padedančios sukurti aplinką produktyvios veiklos skatinimui ir palaikymui.

Industriniame verslo centre pasirūpinta:

– moderniu patalpų vėdinimu;

– šiuolaikiniu, baziniu patalpų apšvietimu;

– moderniu industrinio stiliaus interjeru, dėl aukštų lubų ir didelių langų, primenančių Niujorko stilių;

– jaukiomis darbo ir poilsio erdvėmis, kurių yra daugiau nei 6000 kv. m.;

– atskiromis erdvėmis sveikatingumui ir poilsiui.

Pritaikymas jūsų poreikiams

Viena svarbiausių sumažėjusio produktyvumo priežasčių – ilgos sėdimo darbo valandos. Žmogaus kūnui reikia judėjimo, protui ir emocijoms – įvairovės. Ištisai sėdint, sustingsta ne tik kūnas, bet ir mintys. Pritaikant Drobės fabriką verslų poreikiams, buvo atsižvelgta į šiuos faktus ir tikslingai sukurta daug laisvalaikio erdvių bei užsiėmimų:

– 3 stalo teniso stalai;

– stalo futbolas;

– lauko žaidimai;

– Azijos kultūros ramybe dvelkianti sveikatingumo studija ZEN, kurioje vyksta mankštos, meditacijos ir kiti sveikatinimo užsiėmimai;

– miego kambarys.

Manote, kad darbuotojai daugiau galvos apie žaidimus negu apie darbą? Netiesa. Įvairūs žaidimai padeda atsitraukti nuo problemų, o grįžus jos tarsi savaime išsisprendžia. Be to, dauguma užsiėmimų skirti dėmesio koncentracijos lavinimui ir bendruomeniškumo skatinimui.

Vienu populiariausiu užsiėmimu tapo lauko žaidimas Cornhole. Jį itin pamėgo Drobės fabriko bendruomenė. Įmonių darbuotojai tarpusavyje varžosi ir, netrukdydami kolegoms, ateina pažaisti į lauko laisvalaikio erdves, įrengtas prie industrinio verslo centro.

Taigi aktyvus ir atpalaiduojantis laisvalaikis per pertraukas padeda aktyvinti energiją, žvalumą ir darbo efektyvumą. Tai visapusiška nauda tiek įmonių savininkams, tiek darbuotojams.

Nuo ko priklauso kūrybiškumas

Elementariam produktyvumui pakanka visų aukščiau išvardintų elementų (apšvietimo, tinkamo klimato, patogios darbo vietos). Kūrybiškumui reikia šiek tiek daugiau. Svarbu, kad darbuotojai jaustųsi pakankamai atsipalaidavę. Jeigu aplinkoje bus įtampą keliančių ir protą dirginančių elementų, ilgai išlaikyti kūrybinį srautą bus sudėtinga. Dažniausiai dėmesį blaško netvarka ir triukšmas. Kad šių trikdžių nebūtų, padės vidaus taisyklės, kurias darbuotojai turėtų nusistatyti patys.

Siekdami, kad jūsų darbuotojus kuo dažniau aplankytų kūrybos mūza, pasirūpinome:

– šiuolaikiniu, akį traukiančiu interjeru;

– išskirtiniais meno elementais;

– jaukiais, kūrybai skirtais „kampeliais“;

– darnia spalvų gama;

– įvairių paskirčių erdvėmis.

Kitas reikšmingas aspektas – bendruomenė. Žmogus gali jaustis komfortiškai tik tada, kai yra apsuptas jį palaikančių bendraminčių. Drobės fabriko komandos siekis – suburti draugišką ir pozityvią bendruomenę. Stebėdami verslo centre verdantį gyvenimą, manome, kad mums tai pavyksta. Nors jūsų komandos santykiams tiesioginės įtakos daryti negalime, tačiau jūsų darbuotojams kuriame pačias palankiausias darbo sąlygas.

Jei dar tik ieškote kūrybiškumui ir produktyvumui draugiškos aplinkos, kviečiame susisiekti ir atvykti apžiūrėti Drobės fabriko erdvių.