Kada darbuotojai produktyvesni – dirbdami namuose ar biure?

Klausimo, kur darbuotojai dirba efektyviau – namuose ar biure – greičiausiai nekiltų, jei ne su pandemija atkeliavę pokyčiai. Per tą laikotarpį darbas nuotoliniu būdu tapo įprastu reiškiniu. Bet pastaraisiais metais šis metodas daugeliui įmonių sukėlė dvejones, todėl buvo atliekami tyrimai ir vertinamos įvairios aplinkybės.

Pasak įvairių šaltinių, dalis apklaustųjų tikino, kad darbas nuotoliniu būdu jiems priimtinesnis. Tai argumentavo, akcentuodami, kad nereikia gaišti laiko miesto spūstyse, sumažėja kelionės ir kiti kaštai. Vadovams šie argumentai atrodė priimtini, be to, bent jau pradžioje daugelis iš jų matė teigiamus rezultatus. Pasibaigus karantinui ir visiems grįžus į savo ritmą, buvo pastebėtas produktyvumo kritimas.

Darbingumo sumažėjimo priežastys įvairios – vieni per daug atsipalaidavo, kiti įsigudrino darbo metu buitinius reikalus tvarkyti, treti daugiau laiko pradėjo laiko leisti socialiniuose tinkluose, nes stigo bendravimo, ir pan.

Ar įmanoma tokius darbuotojus motyvuoti darbui? Ar motyvacijai pakaks grįžimo į biurą? Tai priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis biure dirbama.

Darbo biure privalumai

Pradėkime nuo to, kad biuras biurui nelygus. Jeigu jame nėra tvarkos, nejauki aplinka, vyrauja nuolatinis triukšmas ir kiti blaškantys aspektai, suprantama, kad darbuotojai nesusikaups. Ypač užsiimantys protine veikla ar kūryba. Tokiu atveju iš tiesų jų produktyvumas būtų efektyvesnis namuose. Bet ir tokią situaciją galima pakeisti.

Jeigu biuras atitinka naujausius standartus, jame dirbantys žmonės:

– jaus saugumą;

– palaikys bendrą įsitraukimą į darbą;

– dažniau bendradarbiaus, greičiau ras problemų sprendimus;

– stipriau susivienys kaip komanda;

– turės visas reikiamas priemones ir patogias darbo vietas.

Kaip motyvuoti darbuotojus ir didinti jų produktyvumą?

Viena iš pagrindinių motyvacijos ir produktyvumo sąlygų – darbo aplinka. Jei pasižvalgytumėte po žymiausias užsienio įmones, pamatytumėte jų išskirtinumą, modernumą ir kūrybišką aplinką. Jau seniai pastebėta, kad nejaukus biuras, griežtos sąlygos varžo darbuotojų kūrybiškumą, o kartu ir produktyvumą. Nekūrybiška komanda nesukurs naujų idėjų, kurios būtinos nuolat kintančioje rinkoje.

Pasak Drobės fabriko projektų vadovės Rimos Čivaitės, žmogaus produktyvumui įtaką daro daugybė faktorių – pritaikyta darbo vieta, erdvė, joje dominuojančios spalvos ir formos, kt. Skurdi ir nekomfortiška aplinka neigiamai veikia darbuotojų psichiką ir motyvaciją. Kas kartą išėję iš darbo jausis lyg ištrūkę į laisvę. Tai ar gali tokie darbuotojai būti maksimaliai efektyvūs?

Drobės fabrikas – tai vieta, kurioje apie viską pagalvota. Biurams skirtos patalpos individualiai pritaikomos pagal įmonės poreikius. Bendrose erdvėse rasite:

  • daug šiuolaikinio meno detalių;
  • Niujorko stilių primenantį interjerą;
  • jaukias poilsio vietas;
  • net 6000 m laisvalaikio erdvių, skirtų poilsiui ir renginiams;
  • laisvalaikio užsiėmimams skirtą inventorių;
  • sveikatingumo studiją;
  • ir daug kitų kūrybiškumą skatinančių elementų.

Tokia aplinka įkvepia darbui, čia malonu grįžti ir nesinori kuo greičiau skubėti namo. Juk to ir siekiate, tiesa?

Kai aplinkoje nėra dirginančių ir slegiančių elementų, darbuotojai draugiškesni vieni kitiems ir malonesni klientams.

Maksimalus efektyvumas

Siekiant efektyviausių verslo rezultatų, reikėtų apjungti įvairius faktorius – tiek biuro aplinką, darbo sąlygas, tiek komandos formavimą ir pan.

Jeigu atrinksite žmones pagal stipriąsias savybes ir gebėjimus, atitinkančius jų darbo poziciją, žengsite didelį žingsnį maksimalių rezultatų link.

Kitas etapas – komandos narių suderinamumas ir apjungimas bendram darbui. Šiam tikslui puikiai tiks komandiniai žaidimai Drobės fabriko laisvalaikio erdvėse.

Trečias elementas – edukacija, profesiniai mokymai ir motyvaciniai renginiai. Juos galite susiorganizuoti Drobės fabriko erdvėse. Taip pat nemažai renginių vyksta ir verslo centro iniciatyva.

Sujungę visas sąlygas kartu, kursite pažangų verslą.

 

Ieškote laisvės ir erdvės savo verslui? Susisiekite dėl patalpų nuomos Drobės fabrike tel. +370 655 06675, el. p. info@bri.lt