Tvarumo praktikos, įgyvendintos atnaujinant istorinį Drobės fabriko pastatą

Kadaise pelningu buvęs akcinės bendrovės Drobė fabrikas savo laiku bankrutavo ir užsidarė. Pastato šeimininkai keitėsi, tačiau niekas nesiryžo jo prikelti antram gyvenimui. UAB NT Nevėžio projektai nupirkus apleistą pastatą, verslo ekspertai patarė jį nugriauti ir išnaudoti Kauno Žemųjų Šančių potencialą naujoms statyboms. Tačiau vizija buvo stipresnė nei skaičiai – Drobė buvo atkurta ir tapo industrinio stiliaus biurais Drobės fabrikas.

„Pastatą daug paprasčiau statyti nuo nulio, todėl dauguma senų objektų griaunami, šluojami nuo žemės paviršiaus ir padaroma erdvė naujiems pamatams bei sienoms. Tačiau griovimo darbai atliekami su įvairia technine įranga, kuri prie ekologijos ir tvarumo tikrai neprisideda. Drobės fabriko pastato atstatymui pasirinktas nepopuliarus sprendimas – renovacija ir atnaujinimas. Tai padėjo sumažinti CO2 emisiją“, – pasakoja projektų vadovė Rima Čivaitė. 

 
Įgyvendinant projektą vidaus patalpose buvo atvertos raudonų plytų sienos, esama betono danga nebuvo užlieta naujai – pasirinkta ją šlifuoti ir tvarkyti autentiškai. Atnaujinant pastatą atverti užmūryti langai taip įleidžiant daugiau šviesos, palikti istoriniai sienų fragmentai, liftų durys. Rekonstruojant istorinį fabriką įrengtos optimalios šildymo ir vėsinimo sistemos, o siekiant išsaugoti pastato autentiką – komunikacijų vamzdynai įrengti atviru būdu, paliktos staklių tvirtinimo konstrukcijos.

 

Tvarumas – šio amžiaus siekiamybė

Žmonės vis aiškiau mato savo gyvenimo būdo pasekmes – nemalonus smogas didžiausiuose pasaulio didmiesčiuose, klimato kaita ir pan. Nors visi norime kvėpuoti gaiviu oro, mėgautis švariu vandeniu ir švaria gamta, tačiau ne visi tuo rūpinasi.

Galima pagalvoti, kad kažkas kitas turėtų tai sutvarkyti, bet ne pats žmogus. Tačiau taip nėra ir už viską esame atsakingi patys. Tą pradeda suprasti ir verslininkai, todėl daugelis įmonių peržiūri savo veiklos procesus, vertybes ir keičia metodus, technologijas, sprendimus.

Kas apskritai yra tvarumas? Dauguma ekspertų vieningai sutaria, kad ši sąvoka apjungia aplinkosaugos, ekonomikos ir socialines sferas. Nors bene didžiausias dėmesys skiriamas gamtosaugai, tačiau tiesiogiai liečia ir kitas sritis. Orientuojamasi į ilgaamžiškumą, kokybę, antrinį panaudojimą, vartotojiškumo ir socialinės atskirties bei skurdo mažinimą.

Prisidėkite prie tvarumo idėjos

Drobės fabrikas palaiko tvarumo idėją ne tik žodžiais, bet ir veiksmais. Kiekvienas statybų ir interjero kūrimo planas buvo derinamas su sąnaudų mažinimu. Suderinus kūrybines koncepcijas su tvarumo ir ekologijos rekomendacijomis, galima kurti unikalumą.

– Mažiau sunaudojus vidaus apdailos medžiagų ir palikus seno pastato detalių, išsaugotas istorinis palikimas.

– Subūrus daug skirtingų veiklų, susidaro galimybė tapti vieniems kitų klientais – taip kuriama tvari verslo bendruomenė.

 – Sporto ir sveikatingumo erdvė taip pat vietoje.

–  Net 6000 kv. m laisvalaikio erdvė – judriam ar pasyviam poilsiui.

–  Lauko terasa ir vieta lauko žaidimams.

Trumpai tariant, daug paslaugų rasite po vienu stogu. Taip sutaupysite laiko, sąnaudų važinėjant iš vienos vietos į kitą.

„Skatindami visuomenės sąmoningumą ir tvarumą, primename, kad atvykti į darbovietę galima dviračiais, paspirtukais ar pėstute. Įpratusiems prie automobilių, galime pasiūlyti erdvią stovėjimo aikštelę ir net 6 elektromobilių įkrovimo stoteles“, – akcentuoja R. Čivaitė.

 

Rekomendacijos tvariam verslui

Organizacijos Nielsen atlikti tyrimai rodo, kad  66 proc. vartotojų išleistų daugiau už produktą, jei jis būtų pagamintas tvaraus prekės ženklo. Nors tyrimas atliktas ne Lietuvoje, tačiau mūsų šalyje taip pat daugėja žmonių, pasirenkančių tvaraus verslo paslaugas.

Pagrindinis aspektas – tvarumo idėjos turėtų atsispindėti ne tik įmonės svetainėje, bet ir darbuose. Drobės fabriko komanda kaip įmanoma labiau siekia apgalvoti šiuos aspektus ir taikyti savo veikloje.

Tai fabrikas kiekvieno kūrybai ir idėjoms. Jeigu norite ir jėsūs jungtis prie atsakingų įmonių bendruomenės, įsikūrusios industriniame verslo centre, mielai patarsime, kaip tapti socialiai atsakingu ir tvariu verslu.

Liko paskutinės laisvos patalpos – biurui, studijai, kūrybai, amatams, galerijai ar kam tik norėtumėte. Susidomėjote? Rezervuokite laiką apžiūrai tel. +370 655 06675 ar laiško el. paštu komercija@bri.lt.