#DROBĖSnariai. Studija In Flow: siekiame parodyti, jog meditacija gali būti šokis, joga – malonumas, o gilesnis savęs pažinimas – džiaugsmas.

Ar teko pajausti, jog neretai nuo sunkiai suvaldomo gyvenimo tempo pamirštate save? Drobės fabrike įsikūrusi studija In Flow padeda atrasti kūno ir proto ramybę bei pasirūpinti savimi pasitelkiant įvairius užsiėmimus ir meditaciją.

Plačiau apie tendenciją rūpintis savo sveikata, vykdomas veiklas, atradimus ir studijos įkūrimą pasakoja studijos įkūrėjai – Matas, Akvilė, Jugita ir Laura.

 

Pristatykite savo studijos veiklą – kokia ji? Ką veikiate ir ką pas jus galima rasti?

Mūsų studija – tai saviugdos, savęs pažinimo renginių erdvė, kur žmonės ne tik randa atsipalaidavimą nuo itemptos gyvenimo rutinos, bet ir mokosi kaip atsipalaiduoti kasdienybėje. Praktika rodo, kad kuo labiau pažįstame save, tuo daugiau džiaugsmo, lengvumo ateina ir į kasdienybę. Ne tik atsipalaiduoti, o ir rasti sau reikalingus atsakymus galima per įvairias savęs pažinimo metodikas: šokį, emocijų paleidimą, kvėpavimą, garso terapijas ir kt. 

Šiuo metu studijoje vyksta oro ir kitų rūšių joga, gyvo garso meditacijos ir koncertai, sąmoningo kvėpavimo sesijos, blaivūs ekstatinių šokių vakarėliai, moterų ratai. Tik mūsų studijoje galima rasti unikalius užsiėmimus, kur joga derinama su intuityviu šokiu, kur mokomasi atrasti gilesnį ryšį su savo kūnu, įsileisti daugiau laisvės, lengvumo, atsipalaidavimo. 

Taip pat šioje erdvėje dirbame ne tik mes, o ir kiti savęs pažinimo terapijų vedėjai. Tad kviečiame pasekti mūsų puslapį ir nepraleisti įdomių ir prasmingų renginių.

Veiklos pradžia – kokia ji buvo?

Studiją įkūrėme keturiese ir kiekvieno kelias iki jos buvo skirtingas, tačiau atrodo gyvenimas suvedė mus visus pačiu tinkamiausiu metu, kai visi ieškojome erdvės dalinimuisi tuo, kuo gyvename. Kai nusprendėme ją įkurti iš tiesų viskas klostėsi žaibišku greičiu – per mažiau nei mėnesį tuščią patalpą transformavome į namų jaukumu dvelkiančią erdvę, iš kurios nesinori išeiti ir atšokome pirmuosius ekstatinius šokius atidarymo vakarėlyje, į kurį vos tilpo žmonės.

 Jūsų studijos pavadinimas In Flow. Kokia mintis slypi po juo, kaip sugalvojote tokį pavadinimą?

Kviesdami žmones į studiją mes kviečiame į tėkmę, į lengvumą, į pasitikėjimą savimi ir gyvenimu. Čia žmonės grįžta į save. Liaujasi gyvenę praeitimi. Džiaugiasi dabartimi ir mato šviesesnes ateities galimybes. „In Flow“ pavadinimas puikiai atspindi būseną, kurios ieškome mes kiekvienas – lengvumo kasdienybėje ir vidinės ramybės.

Koks dabartinio žmogaus požiūris į meditaciją, jogą, ėjimą į save? Kokios tendencijos? Kaip manote, kodėl tai svarbu?

Ne paslaptis, kad dauguma gyvena įtemptoje rutinoje: darbai veja darbus, o kur dar iššūkiai santykiuose ir kitose srityse. Pavargę nuo nuolatinio streso ir bėgimo, vis daugiau žmonių ieško kaip padėti sau, ieško įrankių, kurie padėtų įnešti daugiau harmonijos, prasmės, lengvumo ir džiaugsmo į gyvenimą. 

Žinoma vis dar yra klaidingų stereoptipų šioje srityje, kad meditacija tai kažkas sudėtingo, ką galima pasiekti tik daug laiko prasėdėjus nepatogioje padėtyje, kad joga tai tik lankstiems ir tvirtiems, o ėjimas į save tai kažkas skausmingo ir baisaus. Mūsų studijoje mes siekiame parodyti žmonėms, jog meditacija gali būti šokis, joga – malonumas, o gilesnis savęs pažinimas – džiaugsmas.

Kokia jūsų vykdomos veiklos, studijos filosofija? Kuo vadovaujatės dirbdami šioje srityje?

Mes tikime ir savo patyrimu žinome, jog gyventi kasdien galima malonume, lengvume ir atsipalaidavime ir iš šios būsenos kurti bei siekti savo tikslų dar sėkmingiau. Tai galima pasiekti kuriant sveiką santyki su savo kūnu, per jį su širdimi ir intuicija. Tuomet gyvenimas labiau primena malonų plaukimą kartu su srove, o ne daug pastangų reikalaujantį irklavimą prieš srovę.

Kokią įtaką studijoje vykdomoms patirtims gali turėti aplinka? Ką akcentavote įrenginėdami studiją? Kokią nuotaiką, aurą norėjote sukurti?

Jurgita: Man tai jau ne pirma studija, kurią atidarau. Jau beveik dešimtmetį dirbu savęs pažinimo srityje. Per tiek laiko pamačiau, ko reikia žmonėms. O jiems reikia jaukios erdvės, į kurią vos įžengus apgaubtų atsipalaidavimas, kuriamas per estetišką aplinką, skaniai kvepiančius smilkalus, ausiai malonius garsus. Neužtenka paskelbti renginį. Svarbi visuma. Investuodami į didelės jaukios erdvės įkūrimą mes matome prasmę padėti žmonėms būti vidinėje ramybėje. Džiaugiuosi, kad mes keturiese, susibūrę į komandą, turime tą patį tikslą.

Kokie garsai arba muzika dominuoja jūsų meditacijos studijos erdvėje?

Mūsų studijoje galima išgirsti įvairios muzikos – nuo atpalaiduojančios meditacinės iki džiaugsmingos šokių ir iš įvairių kultūrų atkeliavusios egzotiškos. 

Taip pat galime pasidžiaugti, jog vienas iš mūsų studijos įkūrėjų – Matas – yra profesionalaus pianisto keliu ėjęs muzikas, turintis ypatingą muzikos pojūtį, tad mūsų studijoje galite lengvai pasinerti į meditaciją per jo vedamas unikalias muzikines vidines keliones.

Kodėl savo studijos atidarymui pasirinkote Drobės fabriką? Kuo šis verslo centras patraukė?

Drobės fabrikas patraukė tikrai ypatingomis moderniomis ir jaukiomis erdvėmis bei bendruomeniškumo dvasia.